Dny plněných přání 18.5.2018 20:27

Dny plněných přání

Také cítíte ve městě to horečnaté snažení? Rozkopané chodníky, a to i tam, kde to nebylo vůbec v plánu (o rozpočtu města nemluvě), mosty se opravují, festival střídá festival, umělci zvučných jmen si zde podávají mikrofony jako na běžícím pásu, akce se pořádají ve velkém stylu, a to za každou cenu (i přes dokonalý elektronický kalendář zavedený městem proto, aby si akce nekonkurovaly navzájem termíny, si těmi termíny stejně konkurují a probíhají v jednom dni dvě tři), zasedají odborníci ze všech stran a spřádají ohromující strategické plány, tisková zpráva stíhá tiskovou zprávu a těch fotek?!

 

A navíc - plní se také přání! Takže pokud potřebujete něco po městu a delší dobu s tím nešlo hnout, tak teď je ideální doba požádat.

Právě se totiž rozjíždějí volební dny plněných přání.

 

O parku Botanika jsem se zmínila ve svém blogu z prosince roku 2016, viz http://hanaskacalova.infoblog.cz/clanek/libi-nelibi-66032/.

Po rekonstrukci  inženýrských sítí byl položen nový asfaltový povrch, bez obrubníků a narychlo. Dovolila jsme si předpovědět, co to bude znamenat a .... a stalo se. Opět rozježděné trávníky.

Mimo jiné jsem si také posteskla nad tím, proč město nevyšlo vstříc zdejšímu květinářství a neumožnilo jeho zákazníkům parkování (rozšířením komunikace a obrubníky k ochraně trávníku). Nešlo to. Po čase se zde dokonce objevily oblíbené neoblíbené kameny zabraňující vjíždění aut na nezpevněnou plochu. A  dnes? Najednou nic není problém. Zvítězil zdravý rozum nebo volební populismus? 

Jen si říkám, kdyby se to udělalo zrovna, nemusel by se řezat asfalt, nemusela by se krajnice kouskovat, mohla se situace vyřešit v celé ulici. Takhle je to opět jen flikování. 

 

 

 

No, i tak, zaplať panbůh za ty dary. 

 

S přáním krásných dní

 

Ing. Hana Skácalová

MS ODS VM

 

P.S. A co dál?